Web sitesi ve blog rehberi Light Mode

En çok kullanılan arama motorları » Dünya ve Türkiye listesi

En çok kullanılan arama motorları içerinde en önde gelenler Google, Bing ve Yahoo dur. Bunlar en popüler arama motorlarıdır. Google ise günümüzde en çok tercih edilen ve  dünyanın en önde gelen arama motoru olmaya devam ediyor. Tabi bunların dışında kullanılan birçok arama motoru mevcut ve yenileri listeye eklenmeye devam ediyor. İnsanların tercihlerine göre şekillenen arama […]


En çok kullanılan arama motorları » Dünya ve Türkiye listesi

En çok kullanılan arama motorları içerinde en önde gelenler Google, Bing ve Yahoo dur. Bunlar en popüler arama motorlarıdır.

Google ise günümüzde en çok tercih edilen ve  dünyanın en önde gelen arama motoru olmaya devam ediyor. Tabi bunların dışında kullanılan birçok arama motoru mevcut ve yenileri listeye eklenmeye devam ediyor.

İnsanların tercihlerine göre şekillenen arama motorları kendileriyle beraber web sitelerininde şekillenmesini sağlıyorlar.

İnsan temel olsa da web siteleri arama motoru optimizasyonu konusunda çalışarak kendilerini arama motorlarına sevdirmek için yarışıyorlar.

Dünya listesi

Dünya çapında yoğun olarak kullanılan arama motorlarını bu listede sıraladık. Google uzun süredir listenin başında bulunuyor ve daha uzun süreler birinciliği kimseye kaptıracak gibi görünmüyor.

Türkiye listesi

En çok kullanılan arama motorları listesi oluşturmada makale güncelleme tarihindeki alexa.com sıralaması referans alınmıştır.

PDF olarak görüntüle
TwitterFacebookPinterestWhatsAppEmail

2 ay önce - Atakan Kahraman


En çok kullanılan arama motorları » Dünya ve Türkiye listesi başlıklı konu hakkındaki yorumunuz nedir?