Web sitesi ve blog rehberi Light Mode

Web site terimleri sözlüğü

Web site terimleri sözlüğü en çok kullanılan terimleri, anlamlarını ve kısa açıklamalarını içerir. Özellikle yeni başlayanlar için faydalı olabilecek SEO konusunda temel terimleride içerir. Domain Domain etki alanı yada alan adı olarak bilinir. İnternette bir web sitesini tanımlamak için siteye verilen ad ve erişim için kullanılan benzersiz bir adrestir. Bir internet sitesini, etki alanını, internet […]


Web site terimleri sözlüğü

Web site terimleri sözlüğü en çok kullanılan terimleri, anlamlarını ve kısa açıklamalarını içerir. Özellikle yeni başlayanlar için faydalı olabilecek SEO konusunda temel terimleride içerir.

Domain

Domain etki alanı yada alan adı olarak bilinir. İnternette bir web sitesini tanımlamak için siteye verilen ad ve erişim için kullanılan benzersiz bir adrestir.

Bir internet sitesini, etki alanını, internet üzerindeki bir noktayı tanımlayan ve ulaşılmasını sağlayan, insanlara bir anlam ifade eden ve hatırlanması kolay benzersiz alfa numerik (harf ve rakam) bir karakter dizisidir.

Örnek : webtium.com bir alan adı yani domaindir. webtium isim, .com uzantısıdır.

Organik arama trafiği

Organik arama trafiği SERP (Search Engine Results Pages) yani arama motoru sonuç sayfaları üzerinden gelen ve para ödenmeden kazanılan doğal ziyaretçi trafiğidir.

Arama motoru optimizasyonu, organik arama trafiği kazanmak açısından son derece önemlidir.

Search Engine Optimization – SEO

Search Engine Optimization yani kısaca SEO, Arama Motoru Optimizasyonu (AMO) için yada bu işi yapan uzmanlar için kullanılan bir terimdir. Search Engine Optimization adına yapılan işlemler arama motorlarının sitenizi daha iyi anlamasına yardımcı olmasını sağlar.

Web site terimleri sözlüğü hakkındaki düşüncenizi yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

PDF olarak görüntüle
TwitterFacebookPinterestWhatsAppEmail

3 hafta önce - Atakan Kahraman


Web site terimleri sözlüğü başlıklı konu hakkındaki yorumunuz nedir?