Webtium
Web site terimleri sözlüğü

Web site terimleri sözlüğü

Web site terimleri sözlüğü web sitesi konusunda en çok kullanılan terimleri, anlamlarını ve kısa açıklamalarını içerir. Özellikle yeni başlayanlar için faydalı olabilecek SEO konusunda temel terimleride içerir.

Alan adı – Domain

Domain etki alanı yada alan adı olarak bilinir. İnternette bir web sitesini tanımlamak için siteye verilen ad ve erişim için kullanılan benzersiz bir adrestir.

Bir internet sitesini, etki alanını, internet üzerindeki bir noktayı tanımlayan ve ulaşılmasını sağlayan, insanlara bir anlam ifade eden ve hatırlanması kolay benzersiz alfa numerik (harf ve rakam) bir karakter dizisidir.

Örnek : webtium.com bir alan adı yani domaindir. webtium isim, .com uzantısıdır.

Organik arama trafiği

Organik arama trafiği SERP (Search Engine Results Pages) yani arama motoru sonuç sayfaları üzerinden gelen ve para ödenmeden kazanılan doğal ziyaretçi trafiğidir.

Arama motoru optimizasyonu, organik arama trafiği kazanmak açısından son derece önemlidir.

Arama Motoru Optimizasyonu – Search Engine Optimization (SEO)

Search Engine Optimization yani kısaca SEO, Arama Motoru Optimizasyonu (AMO) için yada bu işi yapan uzmanlar için kullanılan bir terimdir. Search Engine Optimization adına yapılan işlemler arama motorlarının sitenizi daha iyi anlamasına yardımcı olmasını sağlar.

Web site terimleri sözlüğü hakkındaki düşüncenizi yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

Atakan Kahraman

Yorum ekle

Popüler içerik

Advertisement

Takip edin

Sosyal medyada iletişime geçin. Hesaplarımızı takip ederek destek verebilirsiniz.