WordPress sitenin tema ve eklenti isimlerini kolayca öğrenme

WordPress ile kurulmuş bir sitenin kullandığı tema ve eklenti isimlerini kolayca öğrenmek için ücretsiz online araçları kullanmak en pratik yoldur. Bu makalede WordPress tema adını bulmak ayrıca eklenti isimlerini öğrenmek için kullanabileceğiniz hızlı ve güvenilir sonuç veren en iyi araçları listeledik.

Bu araçlar ile istediğiniz WordPress sitesine ait tema ve eklenti isimlerini öğrenebileceğiniz gibi  faydalı ek bilgiler de edinebilirsiniz. Tema yada eklenti ismi yanında nereden temin edebileceğiniz, fiyat, popülerlik gibi işe yarar bilgiler edinmek istiyorsanız online WordPress tema ve eklenti bulma araçlarını deneyebilirsiniz.

WordPress sitenin kullandığı temayı bulmak, kurulu ve aktif eklentileri öğrenmek için kullanabileceğiniz online araçlar

ScanWP

ScanWP online olarak kullanabileceğiniz araçlar yayınlayan bir sitedir ve Chrome eklentileri de mevcuttur. Sitede tarama sonuçlarından elde edilen bilgilere dayanarak en popüler tema ve eklentilerin listesi de yayınlanır. ScanWP ile kullanılan temaya ait isim bilgisi yanında ücret, satın alabileceğiniz site, etiketler, tema site adresi, versiyon ve yazar bilgisi gibi faydalı olabilecek bilgilerde verir.

ScanWP ile etapta tema ismini ve tema bilgilerini sunar. Sonrasında eklentileri taramaya başlar ve bulduğu WordPress eklenti isimlerini ve eklentiye ait bilgileri listeye ekler. Eklentileri bulma konusunda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

ScanWP isimli WordPress tema ve eklenti bulma racını kullanmak için site ana sayfasına giderek kutucuğa tema ve eklentilerini öğrenmek istediğiniz sitenin adresini yazıp Dedect butonuna basmanız yeterli.

ScanWP

WpThemeDedector

WpTehemeDedector WordPress ile kurulmuş bir sitenin kullandığı tema ve eklenti adlarını öğrenmek için kullanışlı bir diğer araçtır.

WpThemeDedector

WordPress ile kurulmuş sitelerin kullandığı tema ve eklenti isimlerini öğrenmek için uygulayabileceğiniz en pratik yol ücretsiz online araçları kullanmaktır.

Online araçların muhtemel dezavantajı ide kendilerine ait eklenti ve tema veritabanı kullanıyor olmalarıdır. Bu, veri tabanında tanımlı olmayan bir tema yada eklentiyi tespit etmeleri mümkün olmayabilir anlamına gelir.

Kaynak koduna bakmak daha garanti bir yol olsa da online araçlar ile zahmetsizce istediğinizi liste halinde bulabilirsiniz.

Yazar hakkında

webtium

webtium

Bu makale için 2 yorum yapılmış

  • Merhaba. Yazınızı okuduktan sonra ScanWP Chrome eklentisini kurarak çalıştırdım. Sizin sitenizde info bilgileri gelmediği halde benim sitemde geldiğini gördüm. Bu bir güvenlik açığı oluşturur mu? Oluşturursa nasıl info bilgilerini kapatabilirim?

    • Webtium da ekstra hiç bir güvenlik tedbiri yada eklentisi kullanmıyorum. Scanwp tarafından algılanmama sebebi LiteSpeed Cache eklentisi kullanmam. Bütün tedbirleri alsanız bile güvenlik açıkları hep olacaktır. Ama emin olun en büyük tehlike içeriden gelir. Yani sizin yapabileceğiniz hatalardan kaynaklanan açıklar. WordPress i güncel tutun, nulled tema ve eklentilerden uzak durun, WordPress.org dışında biryerden eklenti kurmamaya çalışın.

Konu hakkındaki düşünce ve bilginizi paylaşın